Rapla ringkond

Rapla ringkond

Kontaktid ja liikmed

Ringkonnavanem
Kristel Kaasiku
Noorteinstruktor
Liis Jõesaar
Noorteinstruktor
Liia Kass

Tutvustus

Raplal on mitu eripära. Esiteks on meil „Mini-Põrgupõhja“ mis on alguse saanud Rapla kaitseliitlaste võistlusmatkast „Põrgupõhja“. Retk on pühendatud RVLi (Relvastatud Võitluse Liit) võitlejatele ning teistele metsavendadele, kes ei alistunud võõrale võimule. Mini-Põrgupõhja toimub 2015 aastal juba 11 korda.
Teiseks eripäraks on aasta kodutütre ning noorkotka valimine – igal kevadel, kevadlaagri raames valitakse aasta tublimat poissi ja tüdrukut. Arvesse ei lähe mitte ainult lavaline oskus ja loomingulisus vaid ka aasta jooksul tehtud töö ning õpitud järgud ning ka käitumine. 2015 aastal valiti parimaid 21. korda.

Ringkonnas tegutsevad rühmad

  • Järvakandi
  • Kabala
  • Kaiu
  • Keava
  • Käru
  • Märjamaa
  • Rapla

Mida mulle kodutütreks olemine annab?

Aastal 1996 käis minu tütar Reet Kaitseliidu suvepäevadel, kus kohtus tolleaegse ringkonnavanema Katrin Taluga, kes rääkis talle kodutütardest ja nende tegemistest. Reedale kuuldu meeldis. Sügisel, peale esimest laagrit oli selge, et tüdrukud tahavad saada kodutütardeks, aga neile oli vaja täiskasvanud juhti. Mul ei olnud seekord südant tüdrukute soovi eirata, seega tuli mul see amet endal kanda võtta. Saime kokku kord nädalas, uurisime ja õppimise koos tüdrukutega, kuidas olla kodutütar, osalesime maakondlikel üritustel. Aasta pärast kutsusime juba uusi liikmeid ühinema. Nii see on läinud: esimeste tüdrukute lapsed hakkavad juba kodutütre ikka jõudma, minul on aga pidevalt väike rühm juhendada ja õpetada.
Noortejuhi töö on andnud mulle meeldiva seltskonna ja mitmekesise elu ning palju põnevaid katsumusi. Pidev enesetäiendamine on ainul mõeldav võimalus noortega töötada. Et ööpäevas on ainult 24 tundi, tuleb paratamatult teha valikuid, sest kõike ei jõua. Minu moto on aga: „Kui on huvi, leidub ka aega“.

Rita, noortejuht